Kes kirjutas Rakveres Keskerakonnale pressiteate?

Tegelikult see polegi oluline, vaid miks Keskerakond järjekordselt alustas oma kampaaniat Rakveres vastandamisega. Aga kõigest nüüd järgemööda (loe ka allikat http://www.virumaateataja.ee/1325344/urmas-tamm-tahab-rakvere-linnapeana-taastada-koostoo).

Linnapeakandidaat tsentristidel on Urmas Tamm

See oli aimatav valik, sest karismaatilise Toomas Vareku lahkumisega Keskerakonnast olid kohalikud keskerakondlased jälle nelja aasta taguses olukorras – kas importida esinumbriks Rakvere järgmine peibutis või päike saab lõpuks paistma ka kohalike meeste/naiste peale, mida siinses rakukeses on oodatud pikisilmi. Valituks osutus küll läänevirukas, kuid mitte rakverelane. Seega järjekordselt ei suutnud keskerakondlased esinumbriks panna rakverelast, nt Jüri Landberg’i, mis iseenesest poleks halb valik olnud. Seevastu muusiku haridusega Urmas on Tamsalu mees, kes olude sunnil on ennast Rakvere linnakodanikuks vormistanud, formaalselt. Ikka selleks, et mitte oma koduvallas kandideerida.

Kahtlemata on Urmas kogenud munitsipaalpoliitik, kes omavalitsuse juhtimisega saaks hakkama. Karismat on tal rohkem, kui Rakvere Reformierakonna esinumbril Marko Tormil ja sotside esinumbril (ei tule hetkel selle naisterahva nimi meelde) kahepeale kokku. Siiski varjutab tema poliitilist usaldusväärsust liialt sagedased erakonnavahetused, mis võimalikud poliitilised koalitsioonipartnerid võib ettevaatlikuks teha. Mõistaksin veel, kui erakonnavahetust tehakse korra elus, kuid kui poliitilist karjääri ääristavad neli erineva nimega erakonda, siis see on ilmselgelt liiast.

Milles siis seisneb postituse alguses räägitud vastandumine?

Mäletan eredalt nelja aasta tagust aega, kui Keskerakonnal oli palgatud Rakvere valimiste kampaaniat mürgitama Inno ja Irja Tähismaa. Nad said sellega suurepäraselt ka hakkama, mis seisnes küll ainult ainult oma kodulehekülje risustamises. Väliselt sellel valimatul laimamisel ja huupi tulistamisel mõju puudus, sest terve mõistusega inimene sellist ülevõlli juttu, mis miksitud laimu ja intriigi punumisega, tõsiselt ei võtnud. Pean ka tunnistama, et ma ei pea Tähismaade loomingust lugu, olin ma tollel hetkel nende postituste sagedane lugeja. Just sellepärast, et neid lugedes sain palju naerda ning vahepeal jäin korrakski uskuma, et äkki on veel keegi teine mina, kes näeb ka välja nagu mina, kuid on käitunud nagu Tähismaad on seda ette kujutanud. Tähismaad & Co (kaastöötajad) postituste fantaasial ei olnud piire, lendas nagu “angry bird” – ainult et ei tabanud.

Nüüd 2013 käekiri kordub, meetodid on ainult teised. Spekuleerin, et Urmas pole seda pressiteadet enne selle avaldamist lugenud – siis ei sisaldaks see valediagnoosi linnavalitsuse tervisest ja kogenud poliitikuna ja  tänase linnavolinikuna, ei tohiks ta astuda reha peale, milleks on intriigitsemine ning avalik linnavalitsuse laimamine.

Millel siis põhineb Urmase väide, et linnavalitsusest on kadunud üksmeel ning käib arveteklaarimine?

Vastus on, et nendel väidetel puudub päriselus igasugune alus ning seisneb see väide ülespuhutud valel, mida peale 20ndat oktoobrit Urmas mäletada enam ei taha.

Kui Urmas peab arveteklaarimisena silmas Sven Kesleri lahkumist, siis ta eksib. Sven’il oli julgust tegeleda teemadega, mis olid ebamugavad, kuid vajalikud. Taktika nendega tegelemiseks oli Sven’il paraku vale, mis maksiski temale abilinnapea koha. Lähiminevikku vaadates, siis Sven oli see, kes tegi Urmase elu ebamugavaks Väike-Maarjas, kus ta sai vähest aega olla vallavanem. Sellest varasemast ajast ka tõsisem vimm kahe mehe vahel.

Kesleri eelkäia abilinnapea ametikohal Ain Suurkaev lahkus, et hakata juhtima Rakvere haiglatj ning ega pikaaegne linnapea Andres Jaadla’gi oma ametikohalt lahkunud arveteklaarimise tagajärjel – temalt seadus selle ametikoha võttis.

Kui arveteklaarimisest rääkida, siis seda loeb välja just sellesamast Keskerakonna pressiteatest, mis mind oma blogisse postitama sundis. Nimelt on Keskerakond viimastel kolmedel kohalikel valimistel nn “ukse taha” jäetud ja eks nüüdki otsitakse võimalust “varba ukse vahele” saamiseks. Rõhutaksin, “varba ukse vahele” saamiseks, sest küsin retooriliselt: kas keegi tahaks endaga liivakasti mängima kaaslast, kes teist läbi teadlikult moonutatud maailma õõnestab?

Poliitikas pole midagi kindlat ja ette määratud. Milline koalitsioon saab valitsema Rakveres järgmisel neljal aastal – saab selgeks peagi.

Hea Urmas, kui kandideerid Rakvere linnapeaks kindlatel põhjustel, siis püüa jääda ausaks, vähemalt nende inimeste jaoks, kes sinust veel lugu peavad. Eneseväärikus ka midagi maksab ning poliitika on koht, kus seda on palju kaotatud.

Ma ei usu, et Rakveres saadab valimistel edu neid isikuid, kes püüavad profiiti lõigata valevõtetega, sest Rakvere valija on liialt teadlik, et mitte lasta ennast mõjutada “tallinna kommetest”.

PS! Vastus postituse pealkirjale – mina tean kes see oli!

Lisa kommentaar