Rahvusvaheline karatelaager Rakveres

11 – 16.august toimub Rakvere Spordikeskuses järjekordne, juba traditsiooniks kujunenud rahvusvaheline karate suurlaager. Selguse huvides olgu öeldud, et tegemist on nn sportliku karate, mitte mõne karate koolkonna treeninglaagriga ning ülesehituselt ettevalmistava iseloomuga enne septembris Hispaanias toimuvaid maailmameistrivõistlusi.

Viimased viis aastat on treeninglaagri peatreeneriks olnud hispaanlane Antonio Oliva SEBA, siis seekord on kutsutud Istanbulist professor Aytekin SOYKAN, kes juhib Marmara Ülikooli sporditeaduskonnas karate eriala. Märkimist väärib ka fakt, et Tartu Ülikooli sporditeaduskonna partnerülikool on just sama Türgi ülikool. Kes veel ei tea, siis Marmara Ülikoolis õpib ca 60 000 üliõpilast.

Erinevalt A.O.Seba süvendatud taktika treeningutest, mis eeldab väga head tehnikat, on professor Soykani üheks tugevamaks küljeks kahtlemata lisaks puhtale karate treeningule ka erialane ettevalmistus ja selle kombineerimine karate treeninguga. Meie esikarateka Lauri Mengel on temaga varasemalt koostööd teinud ning oli ka tema soovitajaks Eesti Karate Föderatsiooni juhatusele laagri peatreeneri valikute tegemisel.

Kert ja professor Soykan

Lisa kommentaar