Teised minust

Eerik-Niiles KROSS – julgeolekuekspert, endine Eesti luurekoordinaator

“Oma elukogemusest tulenevalt hindan kõrgelt inimeste usaldusväärsust, lugupidamist Eesti riigi vastu, professionaalsust, süsteemsust, läbimõeldust ja sõnapidamist. Kerdil on olemas kõik need omadused ning Kert on isik, kellega koos võib kõhklemata luurele minna”.

 

Raivo KÜTT – Eesti Karate Föderatsiooni aupresident, Amserv Grupp AS-i juhatuse esimees

“Kert on minu jaoks mitte ainult karateka, vaid ka spordijuht, kes on palju panustanud Eesti karatesse ja läbi selle omakorda noorte ellusuhtumisse. Kerdi eestvedamisel on Rakverest kujunenud Eesti karate jaoks oluline treeningkeskus, kus lisaks igaastastele Eesti meistrivõistlustele toimuvad ka rahvusvahelised treeninglaagrid, tagades võimaluse Eesti sportlastel tõusta maailma tasemele”.

 

Maie ORAV – rahvatantsujuht

“Võin öelda, et Kert on koos Tarvanpääga sisuliselt üles kasvanud ja arenenud, sest käis põlvepikkuse poisikesena emaga kaasas tantsutreeningutel. Tänases päevas on Kerdi kooliaegne rahvatantsuga tegelemine muutunud selgepiiriliseks rahvatantsu ja rahvakultuuri eest seismiseks, kus Kert on Tarvanpää oluline mõttekaaslane ning partner KITi klubi renoveerimisel ja üles ehitamisel Eesti Rahvatantsukeskuseks.“

 

Marko POMERANTS – Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees

“Kohtusin esimest korda noore Kerdiga, kui ta töötas Hoiupangas. Ma olin pangakaardi pin koodidega pahuksis ning rahaautomaat jättis peale kolmandat katset mu kaardi endale. Kert aitas pangatöötajana mul selle kaardi Grossi poe rahaautomaadist kätte saada. Igapäevasem läbikäimine sai meil alguse Res Publica päevil. Kert oli mu siseministriks oleku ajal mu nõunik. Sellesse ametisse asudes  oli ta juura “bakatudeng”. Tänaseks päevaks on tal juuras magistrikraad. See viimane näide räägib tema sihikindlusest. Kui Kerdi puhul midagi kadestada, siis ongi see ta sihikindlus, pühendumine ja ajaplaneerimine. Teda jätkub perele, erinevatele spordialadele, igapäevatööle ja ühiskondlike ülesannete täitmiseks. Kui ta ka vähem jõuaks, oleks seda ikkagi küll ja veel”.

 

Erki NOOL – olümpiavõitja

“Sportlasena hindan Kerdis kõrgelt  eesmärgile orienteeritust ja võitlusvalmidust. Isana ja  poliitikuna aga nõrgemate eest seismist. Elus ja inimeseks olemise juures on tema üheks suurimaks väärtuseks just empaatiavõime. Kert on korduvalt ulatanud majanduslikus kitsikuses olevatele paljulapselistele peredele abikäe, mille teeb tähelepanuväärseks fakt, et seda ilma igasuguse tähelepanuvajaduse ja omakasupüüdeta“.

 

Marko LUHAMAA – maailmameister karates

“Tunneme Kerdiga üksteist juba aastaid ning pikka aega on meie ühiseks huvialaks olnud karate. Vähesed aga teavad, et Kerdil on veel üks kirg, mille ta suutis ka minus sütitada ning selleks on lohesurfamine! Tema innukusest ja fanatismist nakatatuna suutis Kert ka minu selle ala juurde viia. Mõlema spordiala juures on olulised inimese usaldusväärsus, abivalmidus, pühendumine ja austus spordialasse. Kert on minu jaoks alati abivalmis ja usaldusväärne olnud. Võtaksin Kerdiga koos iga kell vastu väljakutse, mis mõne uue ala osas esitataks”.