Uhkustunne ei saa olla loosunglik!

Tõenäoliselt elasid paljud kaasa neljapäevasele korvpallilahingule Eesti ja Bulgaaria vahel. Mõnedki andsid oma poolehoiust ja kaasaelamisest teada valimishõngulises võtmes. Reformierakonna slogan “Uhke Eesti üle” pannakse kõnelema ka Facebooki postitustes ning eesrindlikult tegi seda reformierakondlane Marko Torm järgmises sedastuses “Uhke Rakvere üle, sest Rakveres pallinud Reinar ja Rain on väga hästi mängu sekkunud. Võitle, Eesti, võitle!”

Nii nagu ka muud ülevamad tunded ei saa olla loosunglikud ega niisama loobitavad. Ei avaldata ju armastust ilma tunneteta ega vihata ilma põhjuseta. Nii on ka uhkusega. Uhke saab olla vaid siis, kui see ärevus- ja ülevustunne tuleb ilma igasuguse tagamõtte ja omakasupüüdeta.
Sport seob ja hoiab ühte. Rakverelased on uhked Tarvase üle ning Tarvases alustanud ja korvpallikarjääris edasi liikunud pallijate üle! Seda aga läbi aasta. Läbi aastate! Ainult enne valimisi nende poiste edusamme märgata, on poliitiline silmakirjalikkus. See aga võtab uhkustundelt igasuguse väärikuse ja sisu.

Lisa kommentaar